На празник Светих мученика Кирика и Јулите, у четвртак 28. јула 2016. године у 16 часова и 30 минута, житељи Врдника дочекали су мошти Свете мајке Ангелине и допратили свечано у литији до свог храма који је посвећен Рођењу Светог Јована Претече и Крститеља. По уласку у храм, служен је Акатист Светој мајци Ангелини којим је началствовао протојереј Сретен Лазаревић, архијерејски намесник румски, уз саслужење многобројних свештенослужитеља како из архијерејског намесништва тако и из других епархија СПЦ. Сабраном верном народу који је својим присуством испунио храм и својим гласом учествовао у богослужењу беседом се обратио протојереј Сретен Лазаревић, архијерејски намесник румски и парох при Храму Силаска Светог Духа на апостоле у Руми. После Акатиста Св. Ангелини, протојереј Сретен Лазаревић je у име Епископа сремског Г. Василија уручиo Орден Свете мајке Ангелине за вишеродно материнство и делатну љубав према Светој Цркви г-ђи Весни Ђапић и г-ђи Дивни Огњановић:

У 18 часова служено је вечерње богослужење којим је началствовао јереј Зоран Петровић, парох платичевачки, уз саслужење јереја Бранислава Мишковића, старешине Храма Сабора српских светитеља у Руми, јереја Александра Миличевића, пароха вогањског, јереја Владимира Јездића, пароха малорадиначког и жарковачког, и јереја Александра Симића, пароха никиначког. На богослужењу певао је дечији црквени хор “Звончићи” под вођством диригентице г-ђице Александре Гаруновић.
На крају, уприличен је културно-уметнички програм у порти врдничког Храма Рођења Светог Јована Претече и Крститеља.

извештај: ђакон Немања Теофиловић
фотографија: Никола Милановић