У недељу, 24. јула 2016. године, у 17 часова и 15 минута, мештани Вогња у радости Христовој дочекали су мошти Свете преподобне Ангелине и у свечаној литији допратили до Храма Преноса моштију Св. оца Николаја. Након што су нетрулежне мошти Св. Ангелине крочиле у храм, служен је Акатист Св. преподобној Ангелини којим је началствовао протојереј Сретен Лазаревић, архијерејски намесник румски, уз саслужење бројног свештенства подручног намесништва. Сабраном верном народу Божијем који је испунио храм и увеличао овај догађај својим присуством беседом се обратио протојереј Сретен Лазаревић, архијерејски намесник румски. Затим, после Акатиста Св. Ангелини у 19 часова у испуњеном храму организовано је предавање у част доласка моштију Свете преподобне Ангелине у Храм Преноса моштију Св. оца Николаја које су одржали јереј Бојан Весић, парох добановачки, и г-ђа Маја Недељковић, истраживач у области културе из Београда.

извештај: ђакон Немања Теофиловић
фотографија: Маринко Симић