Пред Вечерње богослужење у суботу 18.јуна 2016.године, а уочи празника Силаска Светог Духа на апостоле, и храмовне славе, у храму Свете Тројице у Новој Пазови свечано су дочекане мошти Свете мајке Ангелине. У 17:30 часова свете  мошти су пренели протојереј-ставрофор Миле Јокић, архијерејски намесник старопазовачки и јереј Марко Симић. У литији су били свештеници архијерејског намесништва старопазовачког уз неколико свештеника из других намесништава, вероучитељи, студенти ПБФ и верни народ. Кивот са Светим моштима су прво узели на своје руке протонамесник Винко Мишановић, јереј Предраг Антонијевић и студенти ПБФ Александар Милановић и Гвозден Милановић. Потом су верници из овог места преузели Свете мошти,а онда и четири мајке хришћанке које имају Орден Свете мајке Ангелине: Љиљана Микавица, Божана Милановић, Маријана Милановић и Драгана Симић. На уласку у храм Свете мошти су преузели свештеници новопазовачки : протојереј-ставрофор Миле Јокић, протојереј Кристо Алексић, јереј Марко Симић и јереј Сава Мишановић.

По уласку у храм празнично Вечерње богослужење с петохлебницом служили су протонамесник Винко Мишановић, јереј Бранислав Џомбић,јереј Никола Деспот, јереј Александар Маџаревић, јереј Предраг Антонијевић и ђакон Јован Стегњаић.  После Вечерњег богослужења протојереј-ставрофор Миле Јокић је поучио народ кратком поздравном беседом, а јереј Слађан Видаковић припремљеном беседом се обратио народу говорећи о мајкама и женама у хришћанству и одговорности,улози и части које носи име мајка. Одмах после беседе, сви свештеници су служили Акатист преподобној мајци Ангелини уз појање „једним устима и једним срцем“ свих присутних у храму. После акатиста народ је целивао Свете мошти добивши иконице и књижице о Светим Бранковићима.

Мошти преподобне мати Ангелине у храму Свете Тројице остају до понедељка, када ће око 12 часова бити пренете у храм Светог оца Николаја у Војку.

Светогор Сандић