У понедељак, 25. јула 2016. лета Господњег, у 15 часова и 15 минута, мештани Малих Радинаца дочекали су мошти Свете преподобне мајке Ангелине и свечано у литији допратили до Храма Преноса моштију Светог оца Николаја. По уласку Светих моштију у храм, одслужен је Акатист посвећен Светој преподобној Ангелини којим је началствовао протојереј Сретен Лазаревић, архијерејски намесник румски, уз саслужење бројног свештенства архијерејског намесништва румског. Након Акатиста, сабрани верни народ у овом месту поздравио је и обратио им се беседом протојереј Сретен Лазаревић, архијерејски намесник румски.
У 18 часова служено је вечерње богослужење којим је началствовао протојереј-ставрофор Винко Мишановић, старешина Храма Преноса моштију Св. Николаја у Руми, уз саслужење јереја Горана Тешиновића, старешине Храма Вазнесења Господњег у Руми.

извештај: ђакон Немања Теофиловић
фотографија: Димитрије Ђурђевић