Пред сам почетак обележавања 21 године од прогона и убијања Срба у хрватској акцији „Олуја“ Епископа сремског Господина Василија дочекало је свештенство земунског, старопазовачког и шидског намесништва са намесницима протојерејима-ставрофорима: Слободаном Радојчићем (земункси), Радомиром Мишићем (шидски) и Милетом Јокићем (старопазовачким).

Преосвећеног владику Василија и братију свештенике поздравио је у порти цркве у Бусијама, кростоносни прота Милорад Нишкић, представници градске општине Земун и бројне личности друштвеног и културног и јавног живота Србије, окупљених на ово сабрање.

Епископ сремски Господин Василије је са директором Управе за сарадњу са Црквама и верским заједницама др Милетом Радојевићем у парохијском дому разговарао са домаћинима и организаторима скупа и уверио се да је све спремно за дочек Његове Светости Патријарха српског Господина Иринеја којем је ово први пут да долази у насеље Бусије које броји нешто мање од две хиљаде домова и чији су становници прогнани и протерани Срби са својих огњишта током злочиначке акције хрватске војске и полиције 1995. године.

З. Зец