Чланови  Црквено-дечијег  хора ,,Орлић“ из Батајнице су учествовали на  свечаној  церемонији потписивања  споразума  о наставку  руског  учешћа у  извођењу  радова на  унутрашњој  мозаичкој декорацији  Храма  Светог Саве на Врачару,  између  Српске Православне  Цркве  и компаније ,,Гаспором  њефт“, која  финансира ове  радове.

Споразум  је  потписан 23. марта 2019. године у Руском  дому  у Београду, у  присуству  његове светости  патријарха  српског господина Иринеја, амбасадора Русије  у  Србији, Александра  Чепурина, Елеоноре  Митрофанове руководиоца  федералне агенције ,,Росотрудничество“, која је  координатор  реализације пројекта  осликавања  Храма, заменика  председника Одељења  за  спољне црквене  везе  протојереја Николаја Балашова, министра  у  Влади Републике  Србије  Ненада Поповића, као  и  званичних  представника руске  и  српске стране.

Сарадња Русије  и  Србије на  извођењу  унутрашње декорације  Храма  Светог Саве  у  Београду почела  је  још  2016. године, када  је захваљујући  подршци Русије, ауторски  колектив  под руководством  народног  уметника Русије  Николаја  Мухина почео  са  радом на  мозаику  главне куполе  Храма.

Радови на  мозаичкој  декорацији главне  куполе  успешно су  завршени  крајем 2017. године, док  следећу  значајну етапу  руског  учешћа представља  израда  мозаика олтарског  простора  и централног  дела  Храма.

Учесници  церемоније су  у  један глас  истакли  историјску важност  овог  догађаја за  односе  између руског  и  српског народа.

Хор „Орлић“ је отворио ову значајну церемонију отпевавши Химну Русије и Химну Србије.