Његово Преосвештенство Епископ сремски Господин Василије је 12. априла т.г, на празник Цвети – празник уласка Христовог у Јерусалим, служио Свету Литургију у Саборној цркви у Сремским Карловцима. Господину Епископу су саслуживали протојереј Јован Милановић, ректор Карловачке богословије, јереј Станко Лакетић, парох Саборне цркве, као и ђакон Ђорђе Милидраг. Необично, свечано, но у неком смислу осећајући жалосну тугу због изостанка верних, принета је бескрвна жртва Тела и Крви Христове, за спасење и исцељење свих служашчих, целокупног народа и свеколиког света, посебно се молећи за исцељење оних који болесни леже од корона вируса али и од било које друге болести. Љубав Христова, да исцели све и свима дарује снаге да издржимо у трпљењу и ношењу крста једни других.

протојереј Јован Милановић