19.фебруара 2019 године,свештенство Арх.намесништва шидског на челу са својим Арх.Намесником Протом-ставрофором Радомиром Мишићем сабрало се у парохији адашевачкој у Адашевцима.После прочитане молитве Арх.Намесник обратио се присутнима говорећи о јубилеју који прослављамо, 800 година од оснивања прве српске Архиепископије и самосталности наше Св.Цркве.У нашем Арх.намесништву овај велики јубилеј биће обележен првенствено Литургијски али и академијама и предавањима заједно са свим институцијама:школама,презентацијом у медијима,културно образовним центром…Преносећи Благослове нашег Архипастира Владике Василија,прота Радомир је подсетио да сво свештенство,вероучитељи и монаштво у нашем Арх.Намесништву треба да буде на висини задатка и позива који нам је поверен, и да на сваки начин свом народу треба да послужимо као примери,окупљајући га око наше Цркве као лађе спасења.После разговора о текућим питањима,домаћин јереј Маринко Стикић парох адашевачки уприличио је са својим парохијанима трпезу љубави.

јереј Милан Пршић,парох шидски