У недељу Томину, 8. маја 2016. године мошти Свете мајке Ангелине наставиле су свој пут и из Доњег Товарника,преко Суботишта дошле у Пећинце. У 17 часова су пристигле мошти у пратњи  Епископа сремског  Господина Василија и архијерејског намесника старопазовачког протојереја-ставрофора Милета Јокића испред средње школе у Пећинцима. Литија која је бројала 700 људи са свештеницима, вероучитељима, члановима КУД-а и верним народом кренула је према храму Светог оца Николаја. По утврђеном реду и плану мошти су носили: чланови ватрогасне јединице, ловачког удружења, удружења жена „Колевка Срема“,  општине Пећинци,месне заједнице Пећинци црквеноопштинског одбора и свештенство архијерејског намесништва старопазовачког. Испред пећиначког храма све присутне је поздравила Ирина Арсенијевић отпевавши песму мајци Ангелини. По уласку у храм служен је Акатист Светој мајци Ангелини, а на крају је беседио Епископ сремски Господин Василије.

Епископ Василије доделио је Орден „Светог Максима Бранковића“ Господину Миленку Ђурђевићу, а орден „Свете мајке Ангелине“  Јелени Вуковић, Смиљи Гмизић и Биљани Ђурђевић. Епархијске грамате добили су Светозар Филиповић и Смиља Најић. У понедељак 9. маја ова велика светиња наше епархије, у 12:30 одлази из Пећинаца у Сибач, а предвече и у  Шимановце настављајући свој благодатни пут по питомом Срему. Захваљујемо оцу Бојану Мијановићу, пароху пећиначком на труду, пожртвовању и љубави коју је указао свима који су дошли на поклоњење моштима Свете мајке Ангелине. Домаћин на трпези љубави је био одликовани Господин Миленко Ђурђевић са Црквеном општином Пећинци.

Светогор Сандић