У суботу 19.Јануара 2019.г. на празник Богојављења у Буђановцима  у храму Св.Архангела Гаврила служена је света литургија са почетком у 09,оо часова.Литургијом је началствовао надлежни парох,јереј Ђорђе Санчанин,док је за певницом појао г-дин Михајло Санчанин,студент треће године Православног Богословског Факултета у Београду. По завршетку свете литургије служено је велико водоосвећење а по завршетку великог водоосвећења свештеник Ђорђе Санчанин се обратио присутним верницима пригодном беседом о значају данашњег празника. Овим путем се захваљујемо директору основне школе „Небојша Јерковић“ из Буђановаца г-дину Ђорђу Мирковићу,који је одобрио учитељицама нижих и наставницама виших разреда да своје ђаке доведу данас у свети храм на свету литургију иако је у нашој школи данас била радна субота.Свакако велико хвала и нашим дивним учитељицама и наставницама.Бог се јави,ваистину се јави!

Извор:управа парохије буђановачке