У среду 13.07.2016. лета Господњег на дан празновања Светог Апостола Павла, Светом архијерејском Литургигијом у Петроварадину, у храму Светог Апостола Павла, началствовао је Његово Преосвештенство Епископ сремски господин Василије уз саслужење: протојереја-ставрофора Гавре Милановића, протојереја Дарка Јелића, јереја Драгана Зорице, јерејаЂорђа Стојисављевића, јереја Славољуба Видаковића, и протођакона Слободана Вујасиновића. Његово Преосвештенство дочекао је и упутио речи добродошлице домаћин и старешина храма протонамесник Благоја Катић.

Након Свете Литургије Владика Василије је са свештенством пресекао славски колач и честитао овогодишњим кумовима храма, професору Карловачке богословије господину Јовану Катићу и његовој породици, пожелевши им сретну и Богом благословену храмовну славу.

Након чина резања славског колача, уприличена је трпеза љубави.
Горан Власац, Михаило Јањић