Радуј се Свети Нектарије Предивни Архијереју Божији!

18 новембра 2016 године у храму Преноса моштију Св.Оца Николаја у Шиду, Св.Литургијом у 8 часова почели су “Дани Св.Нектарија Егинског Чудотворца”.Наиме ,свештенство нашег Св.Храма дочекујући празник овог великог Угодника Божијег којег наша Света Православна Црква прославља 22.новембра уприличило је од 18. до 22. новембра сваким даном служење Св.Литургије и молитвена сабрања посвећена Св.Нектарију Егинском.

18. новембра у вечерњим часовима после Вечерњег богослужења и Акатиста Св.Нектарију Егинском,којим је началствовао Високопречасни Протoјереј-ставрофор Господин Радомир Мишић Архијерејски Намесник шидски уз саслужење уваженог нам госта Високопречасног Проте Господина Радослава Радовановића пароха сремскомитровачког и свештенства храма Св.Николаја, у препуној сали Ризнице Архијерејског Намесништва шидског Прота Радослав је одржао предавање на тему “Св.Нектарије егински Светац наших дана”.Износећи своје утиске боравка на острву Егини,са ког се вратио недавно,месту где је Свети Нектарије живео,Прота Радослав је како кажу песници пренео своје утиске готово да се могло острво Егина у ваздуху осетити…После кратког увода о животу овог Дивног Светитеља могли смо чути сведочанство Проте Радета о исцељењима свих оних који се искрено обраћају Св.Нектарију,скромном животу Светитеља,поклоњењу Његовим Светим моштима, исцељењу посебно тешких болесника,оних који болују од болести рака, и свих оних који траже помоћ од Бога.Предавање Прота Раде је завршио речима “Химне Љубави” поучавајући нас да би сви требали бити испуњени љубављу према Богу како је то и Св.Нектарије, и позвао је све оне који болују и све људе добре воље да се заједно 22.новембра окупимо у нашем Св.Храму Св.Оца.Николаја у Шиду на Св.Литургији у 9 часова и на Св.Тајни Јелеосвећења у 18 часова када ће сви присутни бити помазани са светим уљем донетим са острва Егине,како би што достојније прославили овог Великог Светитеља.

јереј Милан Пршић,парох шидски