У суботу, 16. новембра на дан преноса моштију и обновљења храма светог великомученика  Георгија – Ђурђиц, у Баноштру је  прослављена храмовна слава. Служена је света Литургија којом је началствовао протојереј – ставрофор др Божа Совиљ. Саслуживали су : протонамесник Мирко Мишановић парох у Черевићу и јереј Бојан Нинковић парох у Беочин селу.
По завршеној светој Литургији, литији око храма и резању славског колача, пригодном беседом окупљеном народу обратио се протојереј – ставрофор др Божа Совиљ, пожелевши сваки напредак у смислу да се већ идуће године започне обнова унутрашњости храма. На крају, домаћини су позвали све присутне вернике за трпезу љубави.