У организацији „Бранковог кола“  и ове године одржавају се „Пролећни Бранкови дани“ поводом 192. рођендана нашег славног песника Бранка (Алексија) Радичевића. Ова манифестација започела је у Карловачкој гимназији 15. марта, дана када је Бранко рођен (по старом календару). Свечану академију отворио је хор Карловачке богословије извођењем две композиције. Учествовали су потом ученици Гимназије, ученице новосадске гимназије „Исидора Секулић“, млади драмски уметници и многи други.  Директор „Бранковог Кола“ Ненад Грујичић доделио је награде „Печат вароши сремскокарловачке“ господину Миљурку Вукадиновићу и госпођи Драгици Стојановић за посебан добринос на пољу поезије. Поменута манифестација трајеће све до 28. марта, Бранковог рођендана по новом календару.

С. Лакетић, М. Јањић