На Теодорову суботу 19.03.2016. уочи Недеље православља, дана када наша Света Црква обележава победу над свим јересима, у храму Успења Пресвете Богородице у Љукову служена је света тајна јелеосвећења. Овом приликом служили су: јереј Зоран Перић, парох у Лединцима, јереј Бојан Нинковић, парох у Угриновцима,  јереј Душан Вишекруна, парох у Руми и надлежни парох јереј Немања Мартиновић, а уз појање студената Богословског факултета.
По завршетку свете тајне окупљеном народу у пригодној беседи обратио се јереј Зоран Перић, наглашавајући повезаност и значај васкршњег поста, међусобне, хришћанске љубави и свете тајне јелеосвећења.         Парохија при храму Успења Пресвете Богородице пету годину заредом на овај дан организује ову свету тајну, како би у склопу Свете Четрдесетнице верници имали прилику да постом и молитвом започну подвиг Часног поста.

јереј Немања Мартиновић