OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Рођен 18. 2. 1983. године у Вуковару, Република Хрватска, од оца Жељка и мајке Браниславе (рођ. Трумић). Одрастао у граду Шиду, где је завршио основну школу 1998. године. Исте године уписао средњу богословију “Свети Арсеније Сремац“ у Сремским Карловцима, коју је завршио 2002. године. Исте године уписао православни богословски факултет у Београду, завршивши га 2007. године.

Након завршених студија,  запослио се као вероучитељ у Шиду 2008. године. Оженио се 2009. године са Данијелом Гајић из Шида, са којом има сина Огњена. Исте године је рукоположен у чин ђакона и постављен као причаслен у саборном храму Светог Оца Николаја у Шиду.

Уписао мастер студије на православном богословском факултету у Београду 2010. године, који је завршио 22. јуна 2012. године, одбранивши мастер рада на тему “Септуагинта – Стари завет ране хришћанске Цркве. Филолошке и теолошке перспективе“ , из предмета Свет Новог Завета.

10. марта 2013. године у храму Преноса моштију светог оца Николаја у Шиду рукоположен у чин презвитера.

Бави се писањем научних радова и чланака. Неки од њих објављени су у следећим часописима: Теолошки погледи, Годишњак (часопис православног богословског факултета у Фочи), Видослов, Светигора, Православље, Соко, Српски Сион, Православни мисионар, Ревија Историја, Ново Видело, М новине и Шидске новине. Издао књигу Стари Грбови Срема, која се бави проучавањем старих грбова градова и села у  Срему.