Јешће убоги и наситиће се, и прославиће Господа који Га траже; жива ће им бити срца у векове векова. (затим) Слава Оцу и Сину и Светоме Духу, и сада и увек и у векове векова. Амин.
Господе помилуј. (трипут)
Молитвама светих Отаца наших Господе Исусе Христе Боже наш помилуј нас. Амин.(ако је присутан свештеник по : Господе помилуј , реци : Оче Благослови! , ако је присутан епископ: Владико свети благослови! а свештеник благосиља: Христосе Боже, благослови јело и пиће слугу Твојих јер си свет свагда, сада и увек и у векове векова. Амин.)