Часнију од Херувима и неупоредиво славнију од Серафима, Тебе што Бога – Слово непорочно роди, сушту Богородицу ми Те величамо. (затим) Слава Оцу и Сину и Светоме Духу, и сада и свагда и у све векове векова. Амин. Господе помилуј. (трипут)                                                                                                                     Молитвама светих Отаца наших Господе Исусе Христе Боже наш помилуј нас. Амин. (ако је присутан свештеник, завршава: С нама је Бог Својом благодаћу и човекољубљем сада и свагда и у векове векова. Амин.)